Özel Neşe Anaokulu

Okulumuz’da Eğitim

Biz; bilgi , deneyim ve birikimlerimizle; yenilikçiliğe , üretkenliğe , dinamizme önem veren çağdaş eğitim anlayışımızla ; bilimsellikten yana programımızla; dinamik , güçlü ve deneyimli eğitim kadromuzla ;
“Okul Öncesi Dönem” in insan hayatındaki öneminin bilinciyle , en önemlisi sevgi ve sabırla sürdürdüğümüz eğitimimizle , Özel NEŞE ANA OKULU olarak hizmetinizdeyiz. Okulumuz; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışmakta, Bakanlığın öngördüğü çocuk merkezli, gelişimsel hedefli programı uygulamakta ve 1 – 6 yaş grubu
çocuklara 12 ay süreyle eğitim vermektedir. Kış aylarında Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü çalışma takvimini uygulamakta ; Temmuz ve Ağustos aylarında ise Valilik oluruyla Yaz Okulu eğitimimizi sürdürmekteyiz.

Okulumuzda yıllık eğitim programları hazırlarken amacımız, çocuklarımızın sevgi dolu bir ortamda, zihinsel, duygusal, fiziksel, nörolojik ve sosyal açıdan sağlıklı gelişmelerini sağlamak; var olan beceri ve özel yeteneklerini en üst düzeyde ortaya çıkartmaktır. Eğitim yılı boyunca uygulanan programlarımız ile birlikte her çocuğun tüm gelişim alanlarını içeren gözlem raporları dönemsel olarak velilerimize ulaştırılır.

Aktif Öğrenme (Yaşayarak Öğrenme) yöntemini benimseyen okulumuz, çocuklarımızı zorlayıcı ve ısrarcı bir tutum içine sokmamaktadır. Amacımız, her çocuğa alabildiğince vermek, oyunlar ve dramatizasyon çalışmalarıyla öğrenme yöntemlerini öğretmektir.

Okulumuzda kullandığımız “Özel Eğitici Oyunlar” ile çocuklarımızın çok boyutlu düşünebilme, görsel algı, ilişki kurma, muhakeme yeteneği ve dikkat yoğunluğunu arttırıcı çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar grup oyunları tarzında yapıldığından etkisi çok daha kalıcı olmaktadır.

Eğitim programlarını her yaş gurubu için özel olarak belirleyen okulumuz, çocuklarımızın gelişim ve kişilik düzeylerine uygun eğitim vermeye özen göstermektedir.

Özel Neşe Anaokulu eğitimcileri olarak biliriz ki; çocuklarla iletişimde ses tonu, seçilen kelimeler, yüz ifadesi, sevecenlik ve tutarlılık çok önemlidir. Eğitimci – Çocuk arasında kurulan bu sıcak ilişki çocukların kişiliklerinin biçimlenmesinde ve öz güvenin gelişmesinde etkendir. Çocuklarımızı eğitirken, bu konularda hassas davranarak, demokratik bir ilişki kurmaya dikkat ederiz.

Her çocuğun farklı bir kişilik taşıdığını bilerek, bu kişiliği çeşitli yönleriyle ortaya koymak ve onları daha yakından tanımak için çocuklarımızı sürekli gözlemler, onların yetenek ve ilgileri doğrultusunda, aktivitelere yönlendiririz.

Kişiliği, becerileri, ilgileri, sağlığı, zekası ile her çocuk bir diğerinden farklıdır.Burada çocuklar bireysel değerlendirilir. Her biri için özel iletişim teknikleri kullanılır. Her an farklı oldukları gözetilerek, yapacakları etkinlikleri kendileri planlamaya yönlendirilirler.

Biz; okul öncesi çocukların, kendi oyun ve faaliyetlerini kendileri seçip başlatabildikleri zaman, öğrenme becerilerinin arttığına inanıyoruz.

Biz; okul öncesi çocukların içinde bulunacakları ortamın güvenli, temiz, rahat ve gelişme gereksinimlerini sağlayacak şekilde iyi tasarlanmış olması gerektiğine inanıyoruz.
Biz; uyguladığımız programın gücünün bünyemizdeki eğitim kadrosu ve idarecilerin yeteneklerinde olduğuna inanıyoruz.

En önemlisi;

Biz; çocuklara istikrarlı ve güvenli bir ortam sağlayabilmek amacıyla,
anne/babalar, eğitimcilerimiz ve okulumuz arasında çok yakın bir ilişkiyi
sürekli kılmak için elimizden geleni yapmak zorunda olduğumuza inanıyoruz.

V İ Z Y O N U M U Z

Sahip olduğumuz milli insani ahlaki değerlere bağlı, çocukların bireysel farklılıklarını dikkate alarak çağdaş ve özgür bir eğitim ortamında yaşadığı çevreye duyarlı sevgi ve ilgiyle mutlu ne istediğini bilen bireyler yetiştiren kurumlar olmayı hedeflemekteyiz

M İ S Y O N U M U Z

Gelişen değişen ülke ve dünya şartlarına uyum sağlayabilen,Özgüvenli ve özdenetimli, Kendi hedeflerini oluşturabilen,Kendisi ve sosyal çevresiyle barışık mutlu,Araştırmacı üretken,Bilimsel ve çok boyutlu düşünebilen,Kültürel milli ahlaki ve evrensel değerleri benimseyen,Kendini sorgulayabilen,Soru sorulan değil soruyu soran,İletişim becerilerine sahip,Dilini etkin bir biçimde kullanabilen,Doğaya ve doğal kaynakların kullanılmasına duyarlı,Çevre bilinci gelişmiş bireyler yetiştirmektir.

ozel nese-anaokulları

ozel nese-anaokulu

ozel nese-cocuk evi

ozel nese-cocuk kresi

Bakırköy Gürkan Anaokulu

OKULUMUZUN TANITIMI

Anaokulu 1990 yılında kapılarını Bakırköyde eğitime açmıştır .
2-6 yaş grubuna hizmet vermekte olan yuvamız yemyeşil bir bahçe içerisinde iki katlı müstakil villa binasında faaliyet göstermektedir
Yüzme havuzu, oyun alanı, Kapalı spor salonu, botanik bahçesi ve çardağı bulunan bahçesi ile binamız
geniş ve aydınlık sınıflar, ortak yemekhane ve her katta bölmeli özel WC lere sahiptir.

Yaş gruplarına göre ayrılmış sınıflarımızda, üniversitelerin psikoloji, pedagoji, çocuk gelişimi ve anaokulu öğretmenliği bölümlerinden mezun eğitimciler tarafından eğitim verilmektedir.

Okulumuz yaz, kış ve sömestre açık olup,Hafta içi 07.30 – 19.00 saatleri arasında hizmet vermekte olup servilerimiz ile ulaşım sağlanmaktadır.

Kurulduğu yıldan bu güne Okul öncesi eğitimin öneminin bilinci ve deneyimli ekibimizle sizin çocuklarınızı kendi çocuklarımız gibi sahipleniyor,
Eğitimin temeli sevgidir felsefemizden hareket ile faaliyete başladığımız okul öncesi eğitimde 20. gurur yılımızı yaşıyoruz.

VİZYONUMUZ

Mesleğimizin bize yüklediği sorumluluk bilincinden hareketle,
deneyimlerimizle beraber eğitimin akılcı ve çağdaş yolunda sürekli ilerlemek, çocuklarımızı bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırlamak.

MİSYONUMUZ

Atatürk ilkelerine bağlı, kendine güvenli ; çevresine saygılı ; yaratıcı, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.
Sadece ezberle değil yaşayarak öğrenmelerini sağlamak.
Sosyal etkinliklerle, yaratıcı ve eleştirel düşünme beceriler kazanmalarını ve rahat iletişim kurarak kendilerini ifade etmelerini sağlamak
Okul öncesi eğitimde ailenin önemini vurgulayarak ailelerimizi de bilinçlendirerek güçlü bir temel kurmak
Zamanını yönetebilen sorumluk sahibi bireyler olmaları için serbest zama etknlikleri düzenlemek ve onları ilköğretime hazırlamak

bahcelievler-anaokullari

florya-anaokullari

florya-kresleri

florya-yuvalari

Image00020

Peyker Anaokulu

Kuruluş Hikayemiz

Özel Peyker Anaokulu 1972 yılında Yeşilköy Serbesti Caddesi No:18′de Mahpeyker ve A. Muharrem Özuslu tarafından kuruldu. 2 yıl sonrasında Yeşilyurt Başak Sokak No:18′de çalışmalarını güçlü kadrosu ve çağdaş eğitim sistemi ile sürdürdü. Kısa zamanda İstanbul’da Okul Öncesi Eğitim Kurumları içerisinde haklı olarak isim yapmış ilk 10 Anaokulundan birisi oldu. Okul Öncesi Eğitimde marka olan Peyker Anaokulu 2004 – 2008 yılları arasında eğitim ve öğretimine bir süre ara verdi.

Özel Peyker Anaokulu 37. yılında Peyker Mini Kulüp Yetenek ve Beceri Geliştirme Merkezi olarak yeniden Yeşilyurt’ta hizmet vermeye başladı. Eğitim sektöründe 40. Yılımıza girdiğimiz 2012’de Özel Peyker Anaokulu olarak bünyemize kattığımız 3 Yeni şubemiz ile Yeşilyurt, Yeşilköy, Beylikdüzü-Megakent ve Beykent’de siz değerli ebeveynlerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Neden Biz ?

Özel Peyker Anaokulu olarak ilk hedefimiz; Yarınlarımız olan çocuklarımızı, çağdaş eğitim sistemlerinden geçirerek topluma kazandırmaktır. Peyker Anaokullarında çocuklarımız sevgi dolu, sıcak bir aile ortamı içerisinde eğitim alır.

Topluma Nasıl Bireyler Yetiştiriyoruz ?

Üreten
Sorgulayan
Muhakeme gücü gelişmiş
Kendi kendisinin farkında
Kendi kendisinin farkında
Yetenek ve ilgileri keşfedilmiş
Sorumluluk duygusu kazanmış
Sorunlara akılcı çözümler bulabilen
Analitik düşünmeyi öğrenmiş
Yaratıcı
Kendisini doğru ifade edebilen
Milli ve Manevi değerlere sahip
Ülkesini seven
Vicdanlı, ahlaklı, dürüst ve çalışkan
Amacımız Hedefimizdir.

Günümüzde global zeka ölçümlerinin çok’da geçerli olmadığını biliyoruz.
Çoklu zeka sistemi eğitim sistemimizin temeline oturmuştur.
Ayrıca okulumuzda proje tabanlı eğitim uygulanmaktadır.
Kariyer planlamalarının 3 yaşından itibaren başladığını biliyor musunuz ?
Amacımız:

21.Yüzyıl, bilgi çağında kendi ayakları üzerinde durabilen, kişilikli, yaratıcı, kendine güvenen, düşündüğünü doğru bir şekilde ifade edebilen, yetenekleri gelişmiş, sosyal bireyleri çağdaş eğitim sistemlerinden geçirerek yetiştirmek.

Misyonumuz:

Okul öncesi eğitimin önemini ve ciddiyetini bilerek;
Geleceğimizin mimarları olacak çocuklarımıza manevi değerlerimizi, toplumsal kültürümüzü benimsetmek aynı zamanda da ülkesini seven Atatürkçü düşünceye sahip bireyler yetiştirmek ve çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır.

Vizyonumuz:

Özgür ve sağlıklı düşünebilen kendisini ifade edebilen, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirebilmek.

beylikduzu-anaokulu

beylikduzu-anaokulu-yuva-kres

peyker-anaokulu

Anaokulları Listesi

İstanbulda bulunan anaokulları listesi sayfasına hoşgeldiniz. Kısa süre sonra İstanbul anaokulları sitemizde yayınlanacaktır.

Ücretsiz anaokulu varmı

Ücretsiz anaokulları nerededir. Ücretsiz ve kaliteli anaokulu bulmak için ne yapmalıyız.

Çocuklarımıza kaliteli anaokulu bulmak için neler yapılmalı, çocuklar kaç yaşından itibaren düzenli olarak anaokulu eğitimi almalıdır.