Sihirli Orman Anaokulları

Hakkımızda ;

Sihirli Orman Anaokulları 2008 yılının Temmuz ayında faaliyete geçmiştir. 2010 yılında yeniden yapılanma
ve kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atarak, yeni eğitim – öğretim döneminde faaliyetine kendini geliştirerek devam etmiştir. Sihirliorman Anaokulu Kemerburgaz, SihirliOrman Anaokulları Ailesine 2013 yılında katılmıştır. Sihirliorman Anaokulu Göktürk Kemerburgaz Eyüp Şubesi nin mimari projesi, okul öncesi eğitim kurumuna uygun olarak hazırlanmıştır. Ferah ve aydınlık sınıflarımızla çocuklarımız için en uygun eğitim ortamı hazırlanmıştır. Farklı materyallerle zenginleştirilmiş oyun köşeleriyle, çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimini destekleyen oyun odalarının yanında, harekete dayalı etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı salonlarımız oluşturulmuştur. Oyun alanlarımız ve binamızda her nokta çocuklarımızın güvenliği düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır. Kemerburgaz daki anaokulları arasındaki Okulumuz tamamen çocuk güvenliğine uygun hale getirilmiştir. Sihirli Orman Anaokulları Eyüp, oyun bahçesi girişi güvenlik kontrolü denetimindedir. Çocuklarımızı sadece velilerine veya bize önceden bildirilen kişilere teslim edilmektedir. Oyun odalarımızda tüm oyuncaklarımız, mobilyalarımız, zemin kaplamaları, kapıları kısacası her şeyi miniklerimizin güvenle oynayabilmeleri için düzenlenmiştir. Velilerimize eğitim yılı başlangıcında çeşitli seçeneklerin bulunduğu bir sağlık hizmeti formu sunulur. Öğrencilerimiz sağlık sorunu yaşadığında bu formlar doğrultusunda hareket edilir. Çocukların biraz ateşli veya keyifsiz olmaları durumunda evde kalıp dinlenmeleri, hem kendi sağlıkları açısından hem de hastalığını arkadaşlarına bulaştırmamaları açısından önemlidir. Hastalık tedavisinde nekahet
döneminin önemi büyüktür. Hasta çocuklar diğer çocukların sağlığını tehdit ettiğinde okula alınmazlar.
İlaç kullanması gereken çocuklarımızın ilaçlarının üzerine isimleri, kullanma saatleri ve miktarları
yazılır ve öğretmenlerimiz tarafından ilaç izleme formuna işlenir. Okulumuzda henüz tuvalet eğitimi
kazanmamış çocuklara yaş ve gelişim düzeylerine göre psikoloğumuzun belirlediği dönemde tuvalet eğitimi verilmektedir.
Bu çocuklarımızla gün içinde öz bakım alanında eğitim almış ve deneyimli eğitmenlerimiz ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Okul – aile işbirliği ile tuvalet eğitimi kazandırılması desteklenmektedir. Öğrencilerimize her gün, sabah kahvaltısı,
öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan üç öğün verilmektedir. Menü, dengeli beslenmeyi gözeterek,
diyetisyen eşliğinde titizlikle hazırlanmaktadır. Malzemelerimizi güven duyduğumuz markalardan seçiyor
ve alışverişlerimizi haftalık ve günlük olarak yapıyoruz. Tıpkı annelerimizin yemekleri gibi kendi mutfağımızda günlük pişirmekteyiz. Sihirli Orman Anaokulları Göktürk Kemerburgaz özel gün ve kutlamalarda aramızda görmekten her zaman mutlu olacağımız ailelerimizle kaynaşmakta ve hoş zamanları beraber paylaşmaktayız. Temiz havanın çocuk sağlığına olumlu etkilerini göz önünde bulundurarak yağışlı havalar dışında her mevsimde bahçemizi kullanmaktayız.
Bu zaman dilimini sağlıklı geçirmeleri için de gerekli tedbir ve özen tarafımızdan gösterilmektedir.

“SİHİRLİ ORMAN ANAOKULU, her gün çocuklarınızın hayatında mutlu bir öykünün yeni bir sayfasını oluşturur.”

sihirli orman kresleri

sihirli orman cocuk yuvasi

Sihirli orman anaokulu

sihirli orman anaokulları

Anaokulları Listesi

İstanbulda bulunan anaokulları listesi sayfasına hoşgeldiniz. Kısa süre sonra İstanbul anaokulları sitemizde yayınlanacaktır.