Pinokyo Çocuk Anaokulu

Hakkımızda

3 katlı ikiz villadan oluşan okulumuzun kapalı kısmı 480 m2 dir.

Bu alanda 9 adet etkinlik sınıfı, sinema odası, puzzle odası, kış oyun parkı, mutfak, yemekhane, 3 adet uyku odası, idari müdürlük, kurucu ve psikolog odası, her katta çocuk lavabo ve tuvaletleri bulunmaktadır.

Açık kısmı ise yüzme havuzu, oyun gemisi, kaydırak ve salıncaklar, iki katlı ev, kum havuzu, atlı karınca, mini futbol ve basketbol sahasından oluşan, zemini çimlerle kaplı 500 m2 bir alandır.

– Binalarımızın depreme dayanıklı zemin ve bina raporu alınmıştır.

– Binalarımıza İstanbul Üniversitesi’nden depreme dayanıklılık raporu alınmıştır.

– Hijyenik kurallara uygun şekilde düzenlenmiş olan mutfağımızda yemeklerimiz, aşçımız tarafından yapılmaktadır. Yazın kullanılan sebzelerin tamamına yakını çiftliğimizden (organik) gelmekteir.

– İçme ve kullanma sularımızın arıtılması, Türkiye’de konusunda uzmanlaşmış bir kurum olan Waterbox- Su Kutusu İçme Suyu Teknolojileri A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

pinokyococuk-anaokulları

pinokyococuk-anaokulu

pinokyococuk-cocuk yuvası

pinokyococuk-kresi

Peyker Anaokulu

Kuruluş Hikayemiz

Özel Peyker Anaokulu 1972 yılında Yeşilköy Serbesti Caddesi No:18′de Mahpeyker ve A. Muharrem Özuslu tarafından kuruldu. 2 yıl sonrasında Yeşilyurt Başak Sokak No:18′de çalışmalarını güçlü kadrosu ve çağdaş eğitim sistemi ile sürdürdü. Kısa zamanda İstanbul’da Okul Öncesi Eğitim Kurumları içerisinde haklı olarak isim yapmış ilk 10 Anaokulundan birisi oldu. Okul Öncesi Eğitimde marka olan Peyker Anaokulu 2004 – 2008 yılları arasında eğitim ve öğretimine bir süre ara verdi.

Özel Peyker Anaokulu 37. yılında Peyker Mini Kulüp Yetenek ve Beceri Geliştirme Merkezi olarak yeniden Yeşilyurt’ta hizmet vermeye başladı. Eğitim sektöründe 40. Yılımıza girdiğimiz 2012’de Özel Peyker Anaokulu olarak bünyemize kattığımız 3 Yeni şubemiz ile Yeşilyurt, Yeşilköy, Beylikdüzü-Megakent ve Beykent’de siz değerli ebeveynlerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Neden Biz ?

Özel Peyker Anaokulu olarak ilk hedefimiz; Yarınlarımız olan çocuklarımızı, çağdaş eğitim sistemlerinden geçirerek topluma kazandırmaktır. Peyker Anaokullarında çocuklarımız sevgi dolu, sıcak bir aile ortamı içerisinde eğitim alır.

Topluma Nasıl Bireyler Yetiştiriyoruz ?

Üreten
Sorgulayan
Muhakeme gücü gelişmiş
Kendi kendisinin farkında
Kendi kendisinin farkında
Yetenek ve ilgileri keşfedilmiş
Sorumluluk duygusu kazanmış
Sorunlara akılcı çözümler bulabilen
Analitik düşünmeyi öğrenmiş
Yaratıcı
Kendisini doğru ifade edebilen
Milli ve Manevi değerlere sahip
Ülkesini seven
Vicdanlı, ahlaklı, dürüst ve çalışkan
Amacımız Hedefimizdir.

Günümüzde global zeka ölçümlerinin çok’da geçerli olmadığını biliyoruz.
Çoklu zeka sistemi eğitim sistemimizin temeline oturmuştur.
Ayrıca okulumuzda proje tabanlı eğitim uygulanmaktadır.
Kariyer planlamalarının 3 yaşından itibaren başladığını biliyor musunuz ?
Amacımız:

21.Yüzyıl, bilgi çağında kendi ayakları üzerinde durabilen, kişilikli, yaratıcı, kendine güvenen, düşündüğünü doğru bir şekilde ifade edebilen, yetenekleri gelişmiş, sosyal bireyleri çağdaş eğitim sistemlerinden geçirerek yetiştirmek.

Misyonumuz:

Okul öncesi eğitimin önemini ve ciddiyetini bilerek;
Geleceğimizin mimarları olacak çocuklarımıza manevi değerlerimizi, toplumsal kültürümüzü benimsetmek aynı zamanda da ülkesini seven Atatürkçü düşünceye sahip bireyler yetiştirmek ve çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır.

Vizyonumuz:

Özgür ve sağlıklı düşünebilen kendisini ifade edebilen, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirebilmek.

beylikduzu-anaokulu

beylikduzu-anaokulu-yuva-kres

peyker-anaokulu

Anaokulları Listesi

İstanbulda bulunan anaokulları listesi sayfasına hoşgeldiniz. Kısa süre sonra İstanbul anaokulları sitemizde yayınlanacaktır.