Ataşehir Küçük Şeyler Anaokulu

ataşehir anaokulu

Kurumsal

Ailelere, bireylere psikolojik danışma; firmalara yönetim, organizasyon ve insan kaynakları alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan firmamız, “Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi” 11 Mayıs 2005’te kuruldu. 2006 yılında da bir eğitim markası olarak Küçük Şeyler Akademisi Anaokulunun temelleri atıldı. Her geçen gün artan ilgiyle büyümeye devam eden okullarımız 2012 – 2013 eğitim döneminde 15 ilde 26 okulla hizmet verecektir. Ataşehir Küçük Şeyler Anaokulu da 2010-2011 öğretim yılı itibariyle, çocuklar ve aileler için çıktığı yolda, onlara söz vermiş olmanın bilinciyle hizmet vermektedir.

Hakkımızda – Felsefemiz

Suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklar yetiştirmek:
Kültürümüz ve ülkemizin eğitim sistemi, çocuklarımızı büyüme, gelişme ve eğitim sürecinde suflörlük yaparak yetiştirmeye yatkındır. Hatta bunda bazen o kadar ileri gideriz ki zaman zaman dayanamayıp çocuklarımızın yerine sahneye biz fırlarız. Suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklarımızın, suflör kullanmayan liderler olarak ülkemize katkıda bulunacaklarına inanıyoruz.

Doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen çocuklar yetiştirmek:
Doğayla ve toplumla ilgili, farkındalık düzeyi gelişmiş, topluma ve doğaya karşı sorumluluk hisseden çocuklar yaşanabilir bir çevrenin ve çağdaş toplumun güvencesidir.
Çocukların içlerindeki yaşama sevincini, kendiliğindenliği ve yaratılığı tüm yaşamlarına taşımalarını sağlamak:
Okul öncesi dönem bireyin yaşama koşulsuz bakabildiği, büyüme, gelişme, öğrenme ve yaşama sevincinin hissedildiği yaratıcılık ve kendiliğindenliğin en düzeyde olduğu dönemdir. Bu özelliklerin yaşam boyu sürmesi iyi bir okul öncesi eğitimle olasıdır.

Çocuklarda psikolojik düğümler oluşmasını önlemek:
“Psikolojik Düğümler” terimi psikolojide “bitmemiş işler” anlamına gelir. Bireylerde görülen birçok ruhsal sorunun temelinde çocukluk dönemindeki olumsuz yaşantı ve deneyimler olduğu görülmektedir. Küçük Şeyler Akademisi’nde, varsa oluşan psikolojik düğümleri çözmeyi ve psikolojik düğümlerin oluşmasını önlemeyi temel bir ilke olarak benimsiyoruz.
Uyumlaşmış çocuklar yetiştirmek:
Uyumlu olmak, tek taraflı olarak uymak anlamına gelirken, uyumlaşma ise tıpkı selamlaşma gibi karşılıklı bir çaba ve eylem gerektirir. Uyumlaşmada taraflar birbirlerini önemser ve uzlaşırlar.

Ailelere ve topluma “çocuksu” değerleri ve insani değerleri sunmak:
Çocuklarda doğal değerler vardır: Dürüstlük, gerçekçilik, içtenlik, doğallık nedenlerini sorgulama, araştırma vb… Bu değerlerin korunmasını ve yetişkinlik dönemlerinde de canlı kalmasını önemsiyoruz.

Peyker Anaokulu

Kuruluş Hikayemiz

Özel Peyker Anaokulu 1972 yılında Yeşilköy Serbesti Caddesi No:18′de Mahpeyker ve A. Muharrem Özuslu tarafından kuruldu. 2 yıl sonrasında Yeşilyurt Başak Sokak No:18′de çalışmalarını güçlü kadrosu ve çağdaş eğitim sistemi ile sürdürdü. Kısa zamanda İstanbul’da Okul Öncesi Eğitim Kurumları içerisinde haklı olarak isim yapmış ilk 10 Anaokulundan birisi oldu. Okul Öncesi Eğitimde marka olan Peyker Anaokulu 2004 – 2008 yılları arasında eğitim ve öğretimine bir süre ara verdi.

Özel Peyker Anaokulu 37. yılında Peyker Mini Kulüp Yetenek ve Beceri Geliştirme Merkezi olarak yeniden Yeşilyurt’ta hizmet vermeye başladı. Eğitim sektöründe 40. Yılımıza girdiğimiz 2012’de Özel Peyker Anaokulu olarak bünyemize kattığımız 3 Yeni şubemiz ile Yeşilyurt, Yeşilköy, Beylikdüzü-Megakent ve Beykent’de siz değerli ebeveynlerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Neden Biz ?

Özel Peyker Anaokulu olarak ilk hedefimiz; Yarınlarımız olan çocuklarımızı, çağdaş eğitim sistemlerinden geçirerek topluma kazandırmaktır. Peyker Anaokullarında çocuklarımız sevgi dolu, sıcak bir aile ortamı içerisinde eğitim alır.

Topluma Nasıl Bireyler Yetiştiriyoruz ?

Üreten
Sorgulayan
Muhakeme gücü gelişmiş
Kendi kendisinin farkında
Kendi kendisinin farkında
Yetenek ve ilgileri keşfedilmiş
Sorumluluk duygusu kazanmış
Sorunlara akılcı çözümler bulabilen
Analitik düşünmeyi öğrenmiş
Yaratıcı
Kendisini doğru ifade edebilen
Milli ve Manevi değerlere sahip
Ülkesini seven
Vicdanlı, ahlaklı, dürüst ve çalışkan
Amacımız Hedefimizdir.

Günümüzde global zeka ölçümlerinin çok’da geçerli olmadığını biliyoruz.
Çoklu zeka sistemi eğitim sistemimizin temeline oturmuştur.
Ayrıca okulumuzda proje tabanlı eğitim uygulanmaktadır.
Kariyer planlamalarının 3 yaşından itibaren başladığını biliyor musunuz ?
Amacımız:

21.Yüzyıl, bilgi çağında kendi ayakları üzerinde durabilen, kişilikli, yaratıcı, kendine güvenen, düşündüğünü doğru bir şekilde ifade edebilen, yetenekleri gelişmiş, sosyal bireyleri çağdaş eğitim sistemlerinden geçirerek yetiştirmek.

Misyonumuz:

Okul öncesi eğitimin önemini ve ciddiyetini bilerek;
Geleceğimizin mimarları olacak çocuklarımıza manevi değerlerimizi, toplumsal kültürümüzü benimsetmek aynı zamanda da ülkesini seven Atatürkçü düşünceye sahip bireyler yetiştirmek ve çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır.

Vizyonumuz:

Özgür ve sağlıklı düşünebilen kendisini ifade edebilen, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirebilmek.

beylikduzu-anaokulu

beylikduzu-anaokulu-yuva-kres

peyker-anaokulu