Peyker Anaokulu

Kuruluş Hikayemiz

Özel Peyker Anaokulu 1972 yılında Yeşilköy Serbesti Caddesi No:18′de Mahpeyker ve A. Muharrem Özuslu tarafından kuruldu. 2 yıl sonrasında Yeşilyurt Başak Sokak No:18′de çalışmalarını güçlü kadrosu ve çağdaş eğitim sistemi ile sürdürdü. Kısa zamanda İstanbul’da Okul Öncesi Eğitim Kurumları içerisinde haklı olarak isim yapmış ilk 10 Anaokulundan birisi oldu. Okul Öncesi Eğitimde marka olan Peyker Anaokulu 2004 – 2008 yılları arasında eğitim ve öğretimine bir süre ara verdi.

Özel Peyker Anaokulu 37. yılında Peyker Mini Kulüp Yetenek ve Beceri Geliştirme Merkezi olarak yeniden Yeşilyurt’ta hizmet vermeye başladı. Eğitim sektöründe 40. Yılımıza girdiğimiz 2012’de Özel Peyker Anaokulu olarak bünyemize kattığımız 3 Yeni şubemiz ile Yeşilyurt, Yeşilköy, Beylikdüzü-Megakent ve Beykent’de siz değerli ebeveynlerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Neden Biz ?

Özel Peyker Anaokulu olarak ilk hedefimiz; Yarınlarımız olan çocuklarımızı, çağdaş eğitim sistemlerinden geçirerek topluma kazandırmaktır. Peyker Anaokullarında çocuklarımız sevgi dolu, sıcak bir aile ortamı içerisinde eğitim alır.

Topluma Nasıl Bireyler Yetiştiriyoruz ?

Üreten
Sorgulayan
Muhakeme gücü gelişmiş
Kendi kendisinin farkında
Kendi kendisinin farkında
Yetenek ve ilgileri keşfedilmiş
Sorumluluk duygusu kazanmış
Sorunlara akılcı çözümler bulabilen
Analitik düşünmeyi öğrenmiş
Yaratıcı
Kendisini doğru ifade edebilen
Milli ve Manevi değerlere sahip
Ülkesini seven
Vicdanlı, ahlaklı, dürüst ve çalışkan
Amacımız Hedefimizdir.

Günümüzde global zeka ölçümlerinin çok’da geçerli olmadığını biliyoruz.
Çoklu zeka sistemi eğitim sistemimizin temeline oturmuştur.
Ayrıca okulumuzda proje tabanlı eğitim uygulanmaktadır.
Kariyer planlamalarının 3 yaşından itibaren başladığını biliyor musunuz ?
Amacımız:

21.Yüzyıl, bilgi çağında kendi ayakları üzerinde durabilen, kişilikli, yaratıcı, kendine güvenen, düşündüğünü doğru bir şekilde ifade edebilen, yetenekleri gelişmiş, sosyal bireyleri çağdaş eğitim sistemlerinden geçirerek yetiştirmek.

Misyonumuz:

Okul öncesi eğitimin önemini ve ciddiyetini bilerek;
Geleceğimizin mimarları olacak çocuklarımıza manevi değerlerimizi, toplumsal kültürümüzü benimsetmek aynı zamanda da ülkesini seven Atatürkçü düşünceye sahip bireyler yetiştirmek ve çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır.

Vizyonumuz:

Özgür ve sağlıklı düşünebilen kendisini ifade edebilen, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirebilmek.

beylikduzu-anaokulu

beylikduzu-anaokulu-yuva-kres

peyker-anaokulu