Meraklı Minik Anaokulu

Hakkımızda

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuz Beykoz merkezde, meyve ağaçlarıyla bezeli 500 m2’lik bahçe içinde, iki katlı binada kurulmuştur. Beykoz Korusu, Kaymakdonduran ve Beykoz fidanlığına çok yakındır ve İstanbul’un akciğerleri Beykoz ormanlarının dibinde olması sayesinde bol oksijenli, temiz havalı bir bölgededir..

Özel Meraklı Minik Anaokulu özellikle Beykoz, Ortaçeşme, Çamlıbahçe, Tokatköy, Elmalı, Anadolu Kavağı, Akbaba, Yalıköy, Paşabahçe, Çubuklu, Soğuksu, Acarlar gibi semtlerden, anaokulu için Kavacık’a çıkmadan, trafiğe girmeden kolaylıkla ulaşılacak bir konumdadır.

Anaokulumuzun, güvenlik açısından son derece uygun biçimde, 2 girişi, bulunmaktadır. Yapı Denetim Kuruluşu’ndan depreme dayanıklı olduğuna dair rapor alınmıştır. Yangına karşı gerekli önlemler alınmıştır. Yüksek tavanlı binamız, çocuk ergonomisine göre düzenlenmiştir. 3-6 yaş arası çocuklarımızın gereksinimleri, ayrıntılarıyla düşünülerek, en iyi eğitimi almaları amaçlanmıştır. Sağlıklı bir ortamda eğlenerek ve oynayarak, eğitim almaları için, oyun ve eğitim malzemelerinin doğal, sağlıklı olanları seçilmiştir.

Geniş ve yemyeşil bahçemizde, tamamen doğal ortamda çocuklarımız, her gün açık hava oyunlarıyla eğlenebiliyorlar. Kümes hayvanları ve toprakla tanışıp, yedikleri yiyeceklerin nasıl yetiştiğini, sebze bahçemizde görebiliyorlar. Kirazı, armutlu dalından toplayıp, küçük kümesimizden yumurta alabiliyorlar.

Hijyenik mutfağımızda, sertifikalı ahçımızın taze ve doğal malzemelerden yaptığı yiyecekler, çocuklarımızın gelişmelerini olumlu yönde etkiliyor.

Yetkin ve önce kendileri mutlu olan öğretmenlerimizin, çocuklarımızın gelişimine çok daha fazla katkı yapacağı bilinciyle kadromuz oluşturulmuştur.

Okulumuzda eğitim ve etkinlikler 09:00-17:00 saatleri arasındadır. Ancak özellikle, çalışan anne babalar düşünülerek, 07:30 dan itibaren çocuklar kabul edilmekte ve 19:00’a kadar öğretmenleri eşliğinde kalabilmeleri sağlanmaktadır.

Okulumuz 12 ay boyunca açıktır.

merakli minik-anaokulları

merakli minik-anaokulu

merakli minik-cocuk yuvası

merakli minik-kresi